خانه ایده
این وبلاگ خانه ایست برای تبادل ایده ها ی نو  

مشکل اکثر ما در یادگیری زبان انگلیسی این است که نمی دانیم از کجا شروع کنیم. چون هنگامی که با یک زبان جدید آشنا می شویم با حجم زیادی از کلمات، ساختارهای زبانی و عبارات جدید مواجه می شویم که باعث هراس انسان می شوند.

یک روش متداول برای حل این مشکل ثبت نام در کلاس زبان است. اما با دادن امتحان تعیین سطح معمولا در پایه ای قبول می شویم که پایین تر از سطح معلومات ماست و انتظار برای اتمام ترم و رفتن به پایه بالاتر معمولا عذاب آور است. از سوی دیگر گاهی اوقات فرصت یا استطاعت مالی مناسب برای رفتن به اینگونه کلاس ها را نداریم. خرید کتاب و فلش کارت و وسایلی از این دست نیز معمولا راه دیگری است که انتخاب می کنیم ولی پس از گذشت مدتی رغبت کتاب خواندن را هم از دست می دهیم. متاسفانه آموزش زبان انگلیسی که در مدارس ما وجود دارد نیز کمک چندانی به ما نمی کند و بیشتر ما را سر در گم می کند.

علت این که روشهای فوق هیچ کدام جواب موثری نمی دهند این است که هیچ کدام نقطه شروع آموزش زبان انگلیسی نیستند. قدم صفر در آموزش یک زبان جدید آشنایی با کلمات کاربردی و گرامرهای کاربردی زبان است و تا این امر تحقق پیدا نکند نمی توان به گام های بعد رفت. بنابراین در گام نخست باید دایره لغت خود را افزایش دهیم و یاد بگیریم که چگونه جملات کاربردی بسازیم.

خوشبختانه مجموعه کلمات کابردی زبان انگلیسی توسط شرکت نارسیس در مجموعه ای تحت عنوان یادگیری ماکزیمم جمع اوری شده است. اساس کار این مجموعه بر اساس جعبه لایتنر می باشد. شیوه کار مجموعه به صورت آزمون می باشد به این معنی که برای معنی هر کلمه پنج گزینه نمایش داده می شود و چنانچه شما پاسخ درست را انتخاب کنید کلمه دیگر از شما پرسیده می شود ولی اگر پاسخ نادرست بدهید و یا گزینه پاسخ را نمی دانم انتخاب کنید معنی کلمه به همراه مثال از کاربرد کلمه در جمله برایتان نمایش داده می شود. کار با این مجموعه شاید کمتر از یک ربع در روز وقتتان را بگیرد ولی به طرز جالبی دایره لغات انگلیسیتان را افزایش می دهد. کسانی که زبان دوره دبیرستان را طی کرده اند بهتر است مجموعه "واژه های کاربردی سطوح متوسط" را برای شروع انتخاب کنند.

 

کتاب" آموزش مکالمه انگلیسی از طریق تمرین و تجربه" هم کتاب بسیار جالبی است که در آن فقط به گرامرهای کاربردی زبان پرداخته شده و با استفاده از آن جملات کاربردی ساخته شده است. از سوی دیگر کتاب حاوی لیستی از افعال و کلمات کاربردی زبان انگلیسی می باشد. کتاب بسیار ساده و در عین حال تاثیر گذار می باشد و باعث ارتقای سطح زبان عمومی زبان آموزان خواهد شد.

 

با استفاده از دو مجموعه معرفی شده احساس خوبی نسبت به زبان پیدا خواهید کرد و علاقمند خواهید شد تا قدم های دیگر را برای آموزش زبان انگلیسی بردارید.


برچسب‌ها: انگلیسی, یادگیری, قدم صفر
[ شنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 6:53 ] [ مهدی احمدی ]

.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

مهدی احمدی دانش آموخته دانشگاه تهران در رشته مهندسی برق

ایده ها همه جا هستند. مهم این است که خوب هایشان را سوا کنی، مکتوب کنی و در اختیار بقیه مردم و رسانه ها قرار دهی.
امکانات وب